ReferencjeDo naszych osiągnięć można zaliczyć inicjatywę, z której powstało w 2001 roku Stowarzyszenie Producentów Polskich – Szkółkarska Grupa CENTRUM, zrzeszające sześć dużych szkółek z rejonu centralnej Polski.
Jesteśmy współwłaścicielami zgłoszonej do rejestru odmiany porzeczki czerwonej – Gąbińska. Odmiany przystosowanej do zbioru kombajnowego, ale również o owocach przeznaczonych do bezpośredniego spożycia. Umowę licencyjna zawartą z Akademia Rolnicza w Kijowie, zezwala nam, prowadzić na terenie polski produkcje i obrót takich odmian krzewów jagodowych jak: Jarosławna, Kamieniar, Niesłuchowski.

Jesienią 2005 roku otrzymaliśmy zgodę od Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach na rozmnażanie nowych odmian porzeczki czarne: Ores, Ruben i Tines. Są to odmiany przyszłościowe, również polecane do upraw ekologicznych. Mamy kilkuletnie kontakty handlowe z Litewskim Stowarzyszeniem Producentów Owoców Jagodowych. W oparciu o ich doświadczenia plantatorskie zdecydowaliśmy się sprowadzi do naszych mateczników takie odmiany agrestu jak: Rodnik czy Puszkinskij. Współpraca ze szkółkami Brytyjskimi, dała nam możliwość zgłoszenia do rejestru odmiany porzeczki czarnej: Ben Connan, odmiany bardzo dobrze plonującej w warunkach klimatycznych naszego kraju.

W ostatnich dwóch latach wzrosła nam znacząco sprzedaż sadzonek tak wybornej deserowo odmiany porzeczki czarnej, którą jest Bona. Wielu plantatorów z krajów Unii Europejskiej jak i z Polski decyduje się obecnie na posadzenie tej odmiany w swoich gospodarstwach. Sprzedajemy swoje produkty do czołowych europejskich firm jak Haberli na Węgrzech, Dominik Polska, jak szkółki Woraczkow w Czechach, czy firmy pośredniczące w sprzedaży na terenie Holandii.